iran iksiri Ürün Görseli

Mutlu Kilo vs Sağlıklı Kilo

Ortalık 20 yıl önce olduğundan çok daha ağır mı oluyorsun? Çoğumuz yaparız. Beliniz sadece büyümekle kalmaz aynı zamanda ideal kilonuz da artmıştır. Yakın zamandaki bir Gallup anketinde,% 60’ı kendi ağırlığını hemen hemen doğru olarak nitelendirdi. Bu, kilolu veya obez olan Amerikalıların oranıyla aynıdır .

 

“Mutlu kilonuz” ve sağlıklı kilonuz hakkındaki gerçek nedir ? Düşündüğünüzden daha mı yakınlar? Ya da her zamankinden daha da ayrı mısın?

 

ölçekte kadın

 

Fazla Kilolu Olmak Sağlıksız mı?

Fazla şişmanlığın sağlıksız olmadığı fikri 2013 yılında bir turbo şarjına sahip oldu. Amerikan Tıp Birliği Dergisi’ndeki bir araştırma, 30 kilo fazla kilolu olanların normalden daha erken ölme ihtimalinin düşük olduğunu bildirdi ağırlık.

 

Yakın bir soruşturma, araştırmanın yöntemlerinde büyük eksikliklerin olduğunu ortaya koydu. Sonuçta, mutlu kilomuz sonuçta o kadar sağlıksız değil.

Dahası, onlarca yıllık araştırma, obezitenin birçok ciddi sağlık problemine yol açtığını gösteriyor. Bu ekstra pound dan, hastalıkların geniş bir yelpazede almak için daha olası hale diyabet ve yüksek tansiyon için demans ve bazı tür kanser . Örneğin, 20’li yaşların ortalarından 50’lerin ortalarına kadar herhangi bir on yılda sadece tek bir etek boyutuna çıkmak, menopozdan sonra meme kanseri olasılığının üçte birinde olmanızı sağlar .

 

Obezite ile bağlantılı sağlık sorunları, özellikle de şeker hastalığı gibi kronik hastalıklar uzun vadeli bir etkiye sahip olabilir.

 

Diyetisyen Rachel Brandeis, “Bunlar sadece birkaç aydır değil aynı zamanda bir ömür boyunca yönetmek zorunda olduğunuz hastalıklar” diyor Rachel Brandeis, “Sağlığınızı, cüzdanınızı ve günlük faaliyetlerinizi etkiliyor. muayenehane ve üzerinde daha fazla para ilaç . her zaman hastalığı yönetmek ve daha iyi hissetmek için çalışıyoruz.” Dediğine göre, yaşam kalitesiniz tehlikede.

 

Yine de, çoğumuz ağırlığımızla yüzleşmekte zorlanıyoruz. Brandeis, ölçeklerin üzerine çıktıklarında çoğu insan “şok” ettiğini söylüyor.

 

 

3 Oyun Değiştirici

  1. BMI ve bel boyutunuzu bilin.

 

Vücut kitle indeksi (BKİ), boy ve kilonuzu temel alır. Vücut yağını ölçmeye yardım etmek ve hastalık şansınızı ölçmek için iyi bir araçtır. Ancak kusursuz değildir. Kaslı iseniz, BMI vücudunuzun yağ fazlasını abartabilir. Eğer yaşlıysanız ve daha az kas kütlesi yaşıyorsanız, vücudunuzun yağ oranını azaltabilir. Atlanta’daki kayıtlı bir hemşire ve diyetisyen olan Sally Stieghan, VKİ ağırlığınız ile sağlığınız arasındaki bağlantıyı tahmin etmek için kullanılıyor.

Belinizdeki büyüklük sağlık durumunuzu daha iyi gösterebilir – özellikle de kaslıysanız. Sadece bir kaset önlemi alın ve belinize, karın düğmesine doğru koyun. Beliniz 35 inç (bir kadın için) veya 40 inç (bir erkek için) üzerinde ise, biraz harekete geçirme zamanı.

 

  1. İdeal kilonuzu unutun.

 

Bazı doktorlar ideal kilo hakkında konuşmaktan da hoşlanmazlar. Bunun nedeni, genellikle ulaşmak çok zor görünebilir. Gerçek şu ki, az miktarda kilo verme sağlıklı.

 

Brandeis, bu ideal ağırlığa odaklanmak yerine, düşük hedefliyor diyor. Doktor,% 7 ila% 10 arasında bir kilo kaybı metabolizmasında büyük etkisi olduğunu belirtti. Bir kere bu hedefe ulaştığınızda, önümüzdeki% 10 daha kolay görünüyor.

 

Stieghan, küçük değişikliklerin kalıcı olma ihtimalinin daha yüksek olduğunu ve zamanla büyük etkilerin olduğunu belirtti.

 

  1. Asla çok geç değildir.

 

 

Yaşlandıkça, kas kütlesi küçülür. Ancak, çalışmalarda gösterilen gibi, 80’li yıllarınızda bile yağsız kas kitlelerini artırabilir ve vücudunuzu yağ aşağı tutabilirsiniz. Ayrıca kırık kemikleri önlemeye yardımcı olacak daha iyi denge ve istikrarınız olacaktır.

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )